1 View

Eskiden yaz bittiği zaman bir sonraki yaz sanki hiç gelmeyecekmiş gibi olurdu. Şimdi öyle değil. Yaz daha yeni bitti ama baktım ki ben bahar ve yaz aylarının programını yapar oldum.

Koşturuyorum yapmak istediklerimi tamamlamak için. Yaz gelmeden yapılacak ne çok şey var.  Yeni okullar her zamanki gibi bana heyecan ve enerji veriyor.

Bu hafta Erenköy okulumuzda Çocuk Aikido dersleri veren Sibel’in şehir dışında işi vardı. Çocuk Aikido derslerini ben verdim. Üstelik Ataşehir’deki yeni okulumuzda da Çocuk Aikido derslerini ben veriyorum.

7 Şubat Cumartesi günü toplamda 4 ders verdim. 2 çocuk dersi 2 de büyük dersi.

Çocuk dersimin sevimli öğrencilerinden miniminicik Nehir Hanım ben bağıra çağıra ders verirken ; ‘Söylemeden geçemeyeceğim Hocam, enerjinize hayranım’ dedi…

 Aman aman siz bendeki keyfi görün. 52 yaşında iken 7-8 yaşlarındaki bir hanımefendinin hayranlığını kazanmak ne güzel.

Ocak ayı sonunda 2015 yılının ilk Siyah Kemer sınavlarını yaptık. Yeni siyah kemerlerimiz olurken bir kaç arkadaşım da daha üst derecelere yükseldi.

Ne çok mutlu oluyorum yeni birileri Hakama giydiginde. Tabi gerçekten Hakamayı hak edenlerden bahsediyorum yoksa bir takım UAO dışındaki soytarı okullarda giydirilen Hakamalardan bahsetmiyorum.

Allahım gözüme ne iğrenç geliyor mavi elbiseler, siyah elbiseler ve envaye çeşit Hakama.

Ne çok Aikido bilmeden Aikido Hocası olan var. Ülkem adına üzülüyorum. Nitelikli Aikido için yaptığım fedakarlıklar adına üzülüyorum. Ama büyük tesellim kurucusu bulunmaktan onur duydugum U.A.O. içerisindeki alçakgönüllü ama bir o kadar da yüksek kalitede Aikido ruhuna ve bilgisine sahip arkadaşlarım.

İyi ki varsınız.

Saygısız soytarılar elbette hak ettiklerini bulacaklardır.

Geçenlerde Facebook’taki profilimde içimden geçen bir cümleyi paylaştım; ‘İyilik bulaşıcıdır, iyilik yapın diğerlerine de bulaşsın’

Böyle olmasını diliyorum ama bazen gerçekler farklı olabiliyor. Çokça iyilik yaptığım kişilerden hiç hak etmediğim karşılıkları aldım. Eskiden olsa gülüp geçerdim. Ama artık gülüp geçerken, hak ettikleri karşılığı da veriyorum. Yakında bunu çok net olarak göreceklerdir.

Mutlu bir gelecekte hep birlikte var olalım sevgili güzel insanlar.

//www.unitedaikido.org/wp-content/uploads/2020/10/Logo_bw_800_v2.png

Subscribe Now

Subscribe to our Newsletter right now to be updated. We promice not to spam!

YouTube
YouTube
Instagram
en_USEnglish